Salı, Aralık 08, 2009

Yantra nedir

Dostlarım hepinize sağlık ve mutluluklar dilerim,
Geçtiğimiz günler içinde aldığım bazı soru maillerinde Yantra hakkında bilgi edinilmek istenmekteydi. Soruları birer birer cevaplamak yerine buradan  bilgi vermeyi yeğledim. 

Yantra hakkında sonsuz bilgiler mevcut ama birkaç paragrafta vereceğim bilgiler sizlere ufak bir ışık verir umarım.

Yantra bizlere, yaratılışın belirli olguları, güçleri, paralel dünyaları, çeşitli enerjiler vb ile resonansa girebilme imkanı saplayan, güç katan, geometrik figürler içeren bir araçtır. Diğer bir deyişle yantra sübtil varoluşun görülmez güçlerinin simetrisi ve geometrik tasviridir.

Yantra, Mantra'nın grafik eşdeğeridir, malumunuz olduğu üzere mantra da evrense varoluşa ait belirli enerjilerin ses ile tasviri anlamına gelen bir rezonans aracıdır.

Yantra ile yapılan mental konsantrasyon ve meditasyon ( çok dikkatli bakış veya aslının ayı şekilde hatırlana bilmesi ve düşünce yolu ile odaklanabilme) yantranın temsil ettiği olgu/güç ile telepatik bağlantıyı temin eder, böylece paranormal güçlerin uyanması temin edilir.

Yantra kullanılarak yapılan bağlantıyı tetkik ettiğimizde, bunun içsel durumumuzu tamamen iyi yola soktuğu belirlidir. Spesifik şuur planı hali yantra ile aynı şekilde hareket ederse, yantranın hangi ulaşılması güç kapasitelerimizi uyaracağı ve uyandıracağını en iyi şekilde kendimiz hissedebiliriz. Bu nedenle yantra çalışmalarına önem vererek yapılan iyi bir çalışma ile psikomental enerjimiz ile ona başvurmalıyız....


Sağlıcakla kalın.
Ananda...